چگونه مناسبترین کولرگازی را نسبت به فضای مد نظر تهیه کنیم؟

ارسال شده در 23 فروردین 1400 18:00

دسته بندی: بدون دسته بندی

چگونه مناسبترین کولرگازی را نسبت به فضای مد نظر تهیه کنیم؟

هنگامی شما می‌خواهید اقدام به خرید کولر گازی کنید با سوالات فراوانی مانند این که "موتور کولر گازی مناسب منزل یا محل کار شما باید چه کمپرسوری داشته باشد؟" و "چه ظرفیت کولر گازی برای مکان مورد استفاده شما مناسب است؟" روبه رو می‌شوید. شما می‌توانید جواب سوال اول را با خواندن مقاله انواع موتورهای کولر گازی و کاربرد آن در نواحی مختلف کشور بگیرید و  با خواندن این مقاله می‌توانید  جواب سوال دوم خودتان را نیز بگیرید و با خیال راحت به خرید کولر گازی مناسب مکان خودتان اقدام کنید.

ظرفیت کولرگازی یا اسپیلت‌های مختلف براساس BTU محاسبه می‌شود، BTU نشان دهنده میزان سرمایش ورودی به مکان مورد نظر در واحد زمان است و به معنی این نیست که دمای باد کولر خنک‌تر است بلکه نشان می‌دهد که سرمای ورودی به اتاق بیشتر می‌باشد. شما برای اندازه گیری ظرفیت مناسب مکان مورد نظر خودتان باید چند معیار مختلف را به کار بگیرید که در ادامه بیان آن‌ها می‌پردازیم.


1. اندازه‌گیری مساحت اتاق مورد استفاده برای تعیین ظرفیت کولر گازی مناسب

 برای تعیین ظرفیت مناسب کولر گازی خودتان لازم است که طول و عرض اتاق مورد استفاده خودتان را اندازه‌گیری کنید، سپس آن‌ها درهم و در 25 BTU ضرب کنید تا عدد مناسب سایز کولر گازی شما بدست آید. شما می‌توانید با استفاده از این عدد، کولر گازی مناسب خودتان را خریداری کنید و از سرمایش این کولر گازی اطمینان داشته باشید. 

به عنوان نمونه اگر اتاق مورد نظر شما دارای اندازه 3*4 باشد، شما باید 12 را در 25 BTU ضرب کنید که عدد 300 بدست می‌آید و باید یک کولر گازی با ظرفیت حداقل 300 BTU  خریداری کنید.

1. اندازه‌گیری مساحت اتاق مورد استفاده برای تعیین ظرفیت کولر گازی مناسب

 اما قطعا برای شما این سوال پیش می‌آید که آیا نیاز است که ما کولر گازی با ظرفیت بیشتر از این عدد خریداری کنیم یا خیر؟ برای جواب دادن این سوال باید دو نکته را در نظر بگیرید، اولین نکته این است که کولر گازی بزرگتر برق بیشتری مصرف می‌کند و باعث افزایش هزینه‌های شما می‌گردد. دومین نکته نیز این می‌باشد که کولر گازی بزرگتر سرمایش بیشتری دارد، باعث سرد شدن بیش از حد اتاق می‌شود و شما مجبور به خاموش و روشن کردن این محصول می‌شوید. حال و با در نظر گرفتن این دو نکته می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا کولر گازی با ظرفیت بیشتر خریداری کنید یا خیر.

 

 

2. معیار‌های دیگر تعیین ظرفیت کولر گازی

در قسمت قبل به شما گفتیم که می‌توانید با ضرب کردن متراژ اتاق در 25 BTU حداقل سایز کولر گازی مناسب مکان خودتان را مشخص کنید، اما باید توجه داشته باشید که غیر از این معیار، معیار‌های جانبی دیگری نیز در تعیین این ظرفیت اثر دارد که در ادامه آن‌ها را بیان می‌کنیم.

 • میزان رفت و آمد انسان‌ها
  میزان رفت و آمد بسیار در میزان سرمایش اتاق تأثیر دارد و هر چه میزان آن بالاتر باشد، شما باید کولر گازی با ظرفیت بیشتر خریداری کنید.
 • آب و هوا
  آب و هوا فاکتور مهمی در انتخاب ظرفیت کولر گازی است و هر چه منطقه گرم‌تر باشد شما باید کولر گازی با سایز بزرگتری خریداری کنید و لازم است که برای مناطق  خیلی گرم کولر گازی با حداقل ظرفیت 18 هزار BTU داشته باشید.
 • میزان آفتاب گیر بودن اتاق
  اگر اتاق شما بسیار آفتاب گیر است، لازم است که به میزان یک هزار به BTU به حداقل ظرفیت کولر گازی اضافه کنید.
 • میزان ارتفاع سقف
  هر چه ارتفاع سقف بیشتر باشد، شما نیز به کولر گازی با ظرفیت بیشتر احتیاج دارید.
 • جا به جایی هوا در اتاق
  اگر گردش هوا در اتاق راحت نباشد، شما به کولر گازی با ظرفیت بالاتر احتیاج دارید.

 

 

3. انتخاب ظرفیت کولر گازی

شما می‌توانید با توجه به عدد بدست آمده در قسمت اول و معیار‌های قسمت دوم سایز کولر گازی خودتان را انتخاب کنید و اقدام به خریداری آن کنید.

شما می‌توانید با مراجعه به دسته بندی کولر گازی فروشگاه امیر حسین کولرهای گازی با ظرفیت‌های مختلف را ببینید و مورد مناسب خودتان را خریداری نمایید.

اگر هنوز نتوانسته‌اید ظرفیت کولر گازی مناسب خودتان را انتخاب کنید، در قسمت دیدگاه‌ها به ما بگویید تا به شما کمک کنیم.

 

این مطالب را از دست ندهید

کمپرسور کولر گازی یا همان موتور دارای نقش مهمی در سیکل سرمایش یا تبرید کولر گازی می‌باشد و ساختار آن بسیار شبیه به موتور یخچال است. در این مقاله به معرفی انواع این موتورها می‌پردازیم.

ادامه مطلب

تعیین ظرفیت مناسب کولرگازی یکی از سوالات همیشگی در ذهن مخاطب است که ما تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به این سوال پاسخ دهیم.

ادامه مطلب

شما باید در هنگام انتخاب و خرید غذاساز به نکاتی دقت کنید تا بتوانید محصولی مناسب بخرید. به همین دلیل و برای کمک به شما ما این مقاله را آماده کردیم تا این نکات را به شما بگوییم.

ادامه مطلب
ورود به واتساپ
1
برای ارتباط در واتساپ کلیک کنید.
سلام
تیم پشتیبانی ما آماده راهنمایی و همراهی با شماست.